تى ار تى تركيه: توصیف بسیار حیرت انگیز امام جمعه اصفهان از عرب ها

وی در مصاحبه ای عرب ها را “سوسمار خور” نامیده است

محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان در گفت‌و‌گو با نامه نیوز در خصوص لغو و به تعلیق درآمدن پروازهای حج عمره از سوی وزیر ارشاد گفته است: بعد از این اتفاق تلخ در فرودگاه جده، چندین بار اعلام کردم که جای دارد حج عمره را لغو کنیم و از آن‌ طرف سفیر آنها را نیز اخراج و سفیر خود را فراخوان کنیم و اینگونه یک واکنش تند در مقابل این عمل شنیع ابراز کنیم.

به گزارش روزنامه انتخاب وی در این مصاحبه افزوده است:(ما)”ملت ایران” با آن عظمت و بزرگی، مورد تحقیر یک “مشت سوسمارخور” قرار می‌گیریم که اکنون صاحب فرهنگ کشتار مردم و جنایت و بداخلاقی‌ها علیه مسلمانان شده‌اند.

 

گفتنی است عبارت “سوسمارخور” از سوی نژادپرستان ایرانی برای تحقیر فرهنگ و تمدن عرب مورد استفاده قرار می گیرد.

 

براساس اظهارات شاهدان عینی در تظاهراتی که هفته گذشته نیز در برابر سفارت عربستان سعودی در تهران برگزار شد پاره ای شعارهای ضد عرب و نژادپرستانه سرداده شده است. حتی در یوتیوب تصاویری مبنی بر سرداده شدن شعارهای تند نژادی از سوی تعدادی از جوانان، علیه عرب ها در کرج پخش شده است.

 

سخنان جنجال انگیز امام جمعه اصفهان، مورد دیگری از موج وسیعی از واکنشهای تحقیر آمیز و ضد عرب است که از هفته گذشته پس از انتشار ادعایی مبنی بر تجاوز به دو نوجوان ایرانی از سوی مامورین فرودگاه جده، در میان ملی گرایان تندروی ایران براه افتاده است که در حال حاضر نیز مدام بر آن دامن زده می شود.

 

 

این در حالی است که براساس اخبار منتشر شده از سوی مقامات عالی ایران، خانواده آن دو نوجوان وقوع چنین اتفاقی را بکلی تکذیب کرده اند و مقامات وزارت خارجه ایران نیز از مردم خواسته اند که به اخبار دروغین موجود در فضای مجازی توجه نکنند.

 

گفتنی است قومیت عرب یکی از ساكنان اصلی قومی در جغرافياي موسوم به ایران را تشکیل می دهند و میلیونها تن از انان در الاحواز و دیگر استانهای جنوبی زندگی می کنند.

 

به نقل از ((تي ار تي تركية))

About SAM.susa

SAM.susa
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s