مجلس به خامنه ای: غلط کردم – احمدی نژاد: ایستاده ام!


اخبار روز: به دنبال نامه نگاری برادران لاریجانی به علی خامنه ای رهبر حکومت، بیش از ۲۶۰ نماینده مجلس نیز امروز با انتشار نامه ای از رهبر خود عذر خواهی کردند. از سوی دولت تا به امروز معاون احمدی نژاد گفته است: دولت بیانات رهبری را مانند همیشه نصب‌العین خود قرار می‌دهد. خود او اما در سخنانی معنادار امروز بدون اشاره به سخنرانی روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی، تصریح کرد: تا ساعت ۹ صبح ۱۲ مرداد سال ۹۲ که تنفیذ بعدی است، کار خواهم کرد.

عذرخواهی مجلس گوش به فرمان!
۲۶۵نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای با عذرخواهی از اتفاقاتی که در استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذشت، تاکید کردند که اطاعت از سخنان آیت اله خامنه ای را بر خود واجب شرعی و قانونی می دانند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ˈعلیرضا منادیˈ عضو هیات رییسه در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس این بیانیه را که به امضای ۲۶۵ تن از نمایندگان رسیده قرائت کرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است: بیانات الهام بخش و آموزه های راهگشای، تاریخی و ماندگار حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در جمع مردم غیور آذربایجان شرقی و تبریز نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دو حوزه و قلمروی سیاست خارجی و داخلی به شایستگی تبیین کرد و بار دیگر جایگاه بی بدیل و رفیع ولایت فقیه را در ساختار سیاسی نظام و هدایت و رهبری بایسته ملت و تمامی ارکان حاکمیت در برابر دیدگان جامعه جهانی تثبیت کرد.
نمایندگان مجلس در این بیانیه خاطرنشان کردند: مواضع روشن و شفاف ناخدای خدامحور نظام، تبلور وصیت امام عظیم الشان و کلام نورانی معمار کبیر انقلاب است که فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت نرسد.
در این بیانیه ۲۶۵ نفر از نمایندگان مجلس تصریح کردند که ما با استمداد از خداوند سبحان گوش جان به ندای ولایی پیشوای خود سپرده و امید آن داریم که تقوا و صبر را سرلوحه اقدامات خویش قرار داده و در اوج همدلی و هم افزایی با وحدت و انسجام حداکثری گام برداریم و به زعم خود از آنچه در مجلس شورای اسلامی در حوزه استیضاح گذشت عذرخواهی کرده و اطاعت از فرمایشات رهبر عالیقدر را بر خود واجب شرعی و قانونی می دانیم.
همچنین در ادامه این بیانیه نمایندگان مجلس تاکید کردند که ملت شریف، بزرگوار و خلق کنندگان هوشمند، متعهد و شجاع ۲۲ بهمن ۹۱ مطمئن باشند که نهاد مقتدر مجلس که برآمده از خون مقدس شهدای عالیقدر و ایثارگران سلحشور و مقاوم است با الهام از خط روشن رهبری همچون گذشته با اقتدار در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار خواهد ایستاد و از منافع ملی با قدرت دفاع می‌کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بیانیه بار دیگر دانش هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز را حق مسلم ملت ایران دانستند و افزودند: از تمام ظرفیت خود برای تبدیل تهدید غیرانسانی و نابخردانه تحریم به فرصتی برای پیشرفت همراه با عزت و سربلندی ایران اسلامی استفاده خواهیم کرد.

دولت بیانات رهبری را مانند همیشه نصب‌العین خود قرار می‌دهد
معاون رییس جمهوری در اجرای قانون اساسی، ‌گفت: دولت نیز برخود فرض می‌داند که همانند همیشه بیانات رهبر حکومت را پایان بخش همه مسائل بداند و آن را نصب العین قرار دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ˈسیدمحمدرضا میر تاج‌الدینیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با ذکر اهمیت بیانات علی خامنه ای نسبت به مسایل داخلی و بین‌المللی، افزود: بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همانند گذشته فصل‌الخطاب همه موضوعات بوده و هست.
معاون رییس جمهوری در اجرای قانون اساسی با اشاره به بیانات آقای خامنه ای درباره مسائل داخلی از جمله حادثه قم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: ایشان بیانات روشن و شفافی درباره ابعاد این حادثه به طور جامع بیان کردند و دولت نیز برخود فرض می‌داند همانند همیشه بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی را پایان بخش همه مسائل بداند.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی با بیان این که متاسفانه برخی‌ها خواستند مانند همیشه حادثه قم را به طرفداران دولت نسبت دهند، اظهارداشت: این حادثه از سوی هیچ جریان سیاسی تایید نشده و در این باره رهبری تکلیف همه را روشن و خاطرنشان کردند که گله امروز من‌از برخی سران و مسوولان موجب نشود عده‌ای راه بیفتند و علیه این و آن شعار دهند.
وی در باره تشریح سخنان رهبری در ابعاد بین‌المللی گفت: مواضع دولت در عرصه‌های بین المللی همواره منطبق با مواضع رهبری بوده و هست.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی بااشاره به گفته های علی خامنه ای درباره همکاری و هم افزایی میان مسوولین، تاکید کرد: با توجه به شرایط مختلفی که در مسائل اقتصادی کشور پیش می‌آید؛ انتظار می‌رود برای حل آن شاهد همکاری‌های لازم از سوی سایر قوا به خصوص مجلس باشیم.
معاون رییس جمهوری در ادامه ابراز امیدواری کرد که با بیانات آقای خامنه ای فصل جدیدی در همکاری بین قوا آغاز شود تا دولت در چند ماه باقی مانده از عمر خود بتواند با آرامش بیشتری نسبت به امور اجرایی کشور و خدمت به مردم کارها را پیش ببرد.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی، اظهارداشت: این امر مستلزم همکاری و هم افزایی بیشتر قوای سه گانه کشور نسبت به یکدیگر برای حل مشکلات کشور به ویژه در بعد معیشتی است که می‌تواند راهگشا و موثر واقع شود.

احمدی نژاد: ایستاده ام!
در همین حال احمدی نژآد صبح روز یکشنبه در نشست استانداران سراسر کشور تاکید کرد: این دولت تا روز آخر خدمت خود و تا ساعت ۹ صبح ۱۲ مرداد سال ۹۲ که برای تنفیذ ریاست جمهوری جدید برویم همانند ساعت ۱۰ صبح روزی که حکم بنده تنفیذ شد، کار خواهد کرد؛ چرا که این خدمتگزاری فرصت مناسبی است که نباید اجازه دهیم از دست برود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری احمدی نژاد گفت: برنامه و سیاست دولت تا آخرین لحظه فرصت خدمتگزاری، کار و تلاش صادقانه و خالصانه و خدمت به مردم است و پشت این ایده نیز استدلال عقلانی، دینی و منطقی قرار دارد.
وی تصریح کرد: تاآخرین لحظه پای کار ایستاده‌ایم و هیچ دغدغه‌ای جز کار و تلاش و خدمت نداریم و از همه مدیران اجرایی هم می‌خواهم وقت خود را فقط در این مسیر متمرکز کنند.
احمدی نژاد در بخشی از سخنان خود به اجرای هدفمندسازی یارانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: دولت بر ادامه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اصرار داشت که این کار بر مبنای دریافت هزینه‌های واقعی انرژی به نسبت مصرف هرکس و بعد توزیع آن به صورت مساوی در بین همه مردم بود.
وی افزود: اجرای هدفمندسازی یارانه ها یکی از بهترین روش‌های اصلاحات اقتصادی در دنیا به حساب می‌آید و پس از اجرای موفق در ایران مورد تحسین مجامع علمی بین‌المللی نیز قرار گرفت اما ابتدا بدخواهان بین‌المللی و برخی نیز در داخل آن را مورد هدف قرار دادند و نابسامانی‌های ایجاد شده را ناشی از اجرای این قانون معرفی کردند.
وی خاطرنشان کرد: همان کسانی که بازار ارز را بهم ریختند، مدعی دولت هم هستند و وقتی بانک مرکزی در ازای ارزهای پرداخت شده به بانک‌ها، پاسخی از نحوه مصرف این ارقام ارزی از طرف بانک‌ها نگرفت و مجبور شد منابع ریالی معادل را از حساب این بانکها برداشت کند،‌علیه بانک مرکزی جنجال به راه انداختند.
وی افزود: هوشمندانه‌ترین راه مقابله با تحریم‌ها، اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است.
احمدی نژاد اظهار داشت: مخالفان هدفمندی یارانه‌ها در بین مردم این طرح را عامل افزایش قیمت‌ها، تورم و مشکلات معرفی می کنند اما در جلسات خودشان آن را یک طرح انتخاباتی تفسیر می‌کنند؛ اگر این یک طرح شکست‌خورده است، اجازه دهند دولت که ریسک آن را پذیرفته، مراحل بعدی آن را هم اجرا کند.
احمدی‌نژاد ادامه داد: دولت موضع خود را در برابر انتخابات شفاف و صریح اعلام کرده و معتقدیم هیچ کس نباید یا نمی‌تواند در انتخاب مردم دخالت کند و این حق منحصراً در اختیار مردم است.

اخبار روز

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s