خامنه ای عامل اصلی جنایت آتش سوزی سینما رکس عبادان ( Ramin soltany )

 


دهه پنجاه شمسی، ایران در تلاطم تغییر دیکتاتور ها قرار گرفت و جریانات پشت پرده همچون ماه پشت ابر در حال رونمایی هستند و مردم ساده اندیش و خوش خیال آنروز که در انتظار روزها بهتر بودند همچنان با مشتهای گره کرده حمایت خود را از جنایتکاری بنام خمینی هندی زاده انجام دادند تا اینکه عقده چندین ساله خود و اجدادش را بر این مرز و بوم خالی کند دیکتاتور و جنایتکاری بنام پهلوی رفت و خونخواری دگر بنام خمینی و آخوندهای عقده ای آمدند.  
سال 1357 که سال سقوط کامل رژیم پهلوی و سر کار امدن حکومت آخوندی بود ایران شاهد جنایات فجیعی بود منجمله آتش سوزی سینما رکس عبادان. 
این کشتار دسته جمعی که یکی از بدترین جنایات بشریت محسوب میشود و تقریبا شباهتی با هولوکاست در جنگ جهانی دوم دارد یکی از اسفناکترین حوادث سال 1357 بود که مردم روشنفکر و دلاور عبادان به خود دیده بود.
در آن زمان این جنایت را به محمد رضا پهلوی و عمال او نسبت دادند و اکثریت مردم بر این باور شدند که کار حکومت پهلوی بوده است و در پی آن منطقه عبادان و محمره شاهد اعتراضات و اعتصابات شدیدی شد .
و اما چرا باید شاه اینکار را میکرد و چه سودی برای او و بقای حکومتش داشت؟
آیا میبایست بر روی آتش هیزمی دوباره افزود و یا نفت عبادان را به آتش سقوط و نابودی خودش اضافه میکرد. در آن زمان مردم داغ دیده فرصت تفکر و تحلیل مسائل را نداشتند و همین امر باعث اعتصاب در پالایشگاه نفت عبادان و حتی بنادر محمره و عبادان شد و این یعنی ایست قطب صنعتی و تجاری ایران. 
چیزی که خواسته عوامل آن جنایت بود به وقوع پیوست. چه کسی میتواند از سقوط صنعت و تجارت حکومت پهلوی و آشوب و قیام مردم احواز اشغالی بهره برداری کند. مطمئنا رهبران مخالف حکومت پهلوی و عوامل خارجی مخالف با رژیم وقت ایران .
و اما این رژیم فاشیستی که ادامه دهنده حکومت دیکتاتوری پهلوی را دنبال میکرد برای نفوذ بین مردم عرب احواز و شهرهای این اقلیم دست به هرکاری زد ولی موفق نشد و نیاز داشت که این منطقه مهم و استراتژیک را به آشوب و اغتشاش بکشاند و ضربه ای مهلک به صنعت نفت و حکومت وقت بزند.
این کشتار دسته جمعی در روز 28 مرداد سال 1357 اتفاق افتاد و طبق آمار منتشره از آن در روزنامه های رسمی کشور از جمله کیهان در حدود 377 نفر زنده زنده در در آتش سوختند. و چه خانواده هایی که در عزای محبوبان و عزیزان خود به سوگ نشستند.


در مورد این فاجعه و عوامل آن چندین روایت است که همگی آنها بر دخالت و اراده حکومت شونیست آخوندی مهر تائید میزند و جالب اینجاست که همگی اعترافات افراد نزدیک به رژیم آخوندی بوده است.
در ادامه به اختصار آنها را مرور میکنیم:
1- شیخ علی تهرانی شوهر خواهر خامنه ای در مصاحبه ای با رادیو فردا اعلام میکند که من به اصرار خمینی به عبادان رفتم تا به پرونده سینما رکس رسیدگی کنم. من کلیه جزئیات را مطالعه کردم و متوجه شدم که مدرسین و طلبه های حوزه علمیه قم در آن دست داشته اند و تصمیم گرفته بودن برای به هیجان درآوردن مردم عبادان آنجا را به آتش بکشند. این ماموریت به سه نفر داده شده بود.
2- در جایی آیت الله  لاهوتی معدوم در مصاحبه ای با روزنامه کیهان به تاریخ 23 آذر 1358 گفتند که سینماها به دستور احمد خمینی به آتش کشیده شده اند است.
ولی مورد سوم مستند تر و از اعترافات حسین بروجردی است که تمام جزئیات و افراد دخیل در این فاجعه را ذکر کرده است.
حسین بروجردی کیست ؟ حسین بروجردی یکی از با نفوذترین محافظان خمینی و عضو هیأت موئتلفه بود و با گروهی بنام شهاب همکاری میکرد . رئیس این گروه شخصی بنام شهاب بود . این گروه فعالیتهای مسلحانه انجام میداد و گفته شده است همان شهاب ی است که بعدها به عنوان مسئول مسائل امنیتی در وزارت امور خارجه ایران فعالیت میکرد.
حسین بروجردی که بعد از سالها نوکری خمینی و دیگر اربابهای خود مورد غضب قرار گرفت به آلمان گریخت و این اعترافات را در آنجا کرده است.
3- طبق اعترافات بروجردی به او و شخص شهاب دستور میرسد که به خیابان ناصر خسرو رفته و از شخصی بنام حاج ابطحی که از فروشندگان مواد شیمیایی بود یک مواد شیمیایی خاص که قابلیت اشتعال زیاد دارد خریداری کنند.
آنها به آنجا میروند و اینگاریکه از قبل با آقای ابطحی هماهنگ شده بود ؛ مواد را از او تحویل میگیرند و نحوه استفاده را او به آنها آموزش میدهد. سپس آن را در خودرویی که در یکی از گاراژهای اطراف بازار تهران پارک بوده جا سازی میکنند.
[ جالب اینجاست که از نظر فامیلی این ابطحی با آن ابطحی که در دولتهای مختلف این رژیم بخصوص دوران ریاست جمهوری خاتمی به عنوان رئیس دفتر خدمت میکرد تشابه فامیلی فراوانی دارد و همانطور که میدانید ابطحی دولت خاتمی دشمنی خاصی با اعراب احواز داشته و با افشای نامه محرمانه وی در خصوص پراکنندگی تراکم جمعیت ملت عرب در احواز و تبعید مهندسی شده آنها تائید کننده این امر بود.]
صاحب گاراژ شخصی بنام حاج رحمانی بود که با خود یک آخوند لاغر اندام عینکی را به گاراژ وارد میکند و به بروجردی و شهاب معرفی مینماید و آخوند خود را به نام حاج عبدالله معرفی میکند و در ادامه بروجردی میگوید که آن آخوند پیپ میکشیده است.

آنها به بروجردی و شهاب می گویند که این مواد را به عبادان (آبادان اشغالی ) ببرید و تحویل بدهند و حاج عبدالله دو نامه به بروجردی میدهد و میگوید بعد از تحویل این مواد این نامه ها رابه حجت الاسلام موسوی تبریزی و دیگری را به آیت الله جمی می دهی.

موسوی تبریزی رئیس دادگاههای انقلاب

آنها به عبادان میروند و طبق برنامه قبلی به خانه ای که برای آنها تدارک دیده بودند میروند و بعد از چند روز موسوی تبریزی و جمی به آنجا میروند و با آنها ملاقات میکنند مواد و نامه ها را دریافت میکنند. جمی و موسوی از آنها میخواهند که چند نفر را برای استفاده از این مواد آموزش بدهند و آنها قبول میکنند و چند نفر را در بیابانهای عبادان آموزش میدهند.
اشخاص آموزش دیده بنام آقایان رشیدیان ، کیانوش، کیانی و حسین تکبعلی زاده بودند که بعدها این جنایتکاران در حکومت فاشیستی سمتهای کلیدی میگیرند. البته بجز تکبعلی زاده که اصلیت اصفهانی بوده است. مثلا نمایندگی مجلس و استانداری و همکنون رشیدیان جزء اصلاح طلبان می باشد و موسوی تبریزی بعنوان رئیس دادگاههای انقلاب شد و جمی گور به گور شده که دوسال پیش به درک واصل شد به عنوان امام جمعه عبادان و نماینده خمینی و خامنه ای سفاک در این شهر بود.
این مواد توسط این اشخاص وارد سینما شد و بعد از بستن دربهای سینما از بیرون این مواد را در سالن ریخته و باعث آتش سوزی شدند ( مردم شاهد دیدن فیلم گوزنها بودند)

بروجردی میگوید بعد از اتش سوزی سینما در تاریخ 22 بهمن 1357 در جلوی مسجد سپه سالار حاج عبدالله ( همان اخوند لاغر عینکی ) را می بیند که در حال توزیع اسلحه است زیرا او جزء گروه فدائیان اسلام بود. نزد حاج عبدالله میرود ولی او باز هم خودش را درست معرفی نمیکند و حتی اعلام میکند که همدیگر را نمیشناسند.
بروجردی میگوید یک روز به من دستوری از حزب جمهوری ابلاغ میگردد تا اینکه برای اسکورت و محافظت از یک آخوند و انتقال او به مکانی برود. اسمی که به من میدهند حجت الاسلام سید علی خامنه ای است.
او وقتی میرود متوجه میشود که او همان حاج عبدالله ای است که میشناخت و آگاه میگردد که حاج عبدالله اسم سازمانی علی خامنه ای بود است.


این روایتی مستند از اعترافات جلادان رژیم آخوندی ایران بوده است که عاملان اصلی را معرفی کرده اند.
(نویسنده : ) بعد از مطالعه و تحقیق در مورد این فاجعه ناخوداگاه به یاد دوست دوران کودکیم افتادم که در یک کلاس با او درس میخواندم و میگفت فرزند شهید است. بعد فهمیدم که پدرش از شهدای سینما رکس بوده است و منزل آنها در منازل بنیاد شهید آن شهر و روزی و مخارجشان از حقوق دولتی بنیاد شهید بود.
چقدر مصیبت بار است که ادمی روزی و ارزاق مصرفی خود و مسکن خود را از قاتل پدرش دریافت کند و مطمئن هستم همکنون اکثر مردم آن زمان و یا همان دوست خودم پی به این جنایت و عاملان ان برده اند. دوست عزیز آن آدم کشها با نقابی پدرانه تو و برادرانت را فریب بزرگی داده اند . آیا زمان خونخواهی پدران و برادرانمان نرسیده است و یا اینکه هنوز نیاز به چنگالهای دژخیمان برای نوازش داری آنانی که پدران و برادران ما را برای رسیدن به مقاصد شومشان به مسلخگاه بردن و زنده زنده سوزاند.
مرکز اطلاع رسانی جبهه دمکراتیک مردمی احواز
نوشته : رامین سلطانی

منابع : 
اعترافات حسین بروجردی به نگارش بهرام چوبینه
آرشیو روزنامه های رسمی ایران
کتاب پشت پرده های انقلاب اسلامی ایران ( اعترافات جعفر شفیع زاده از محافظان خمینی در نوفل لوشاتو و ایران) 
تحقیقات از شاهدان فاجعه و مردم محترم عبادان و محمره

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

2 پاسخ برای خامنه ای عامل اصلی جنایت آتش سوزی سینما رکس عبادان ( Ramin soltany )

  1. gold account :گفت

    به گفته فعالان حقوق بشر، نیروهای دولتی با استفاده از یکصد و پنجاه تانک و ده ها هلیکوپتر صبح تا شام پنجشنبه دراین شهرک بیش از دو صدو بیست و تن را به شکل فجیع به قتل رساندند. این نخستین باریست که تعداد عظيم از مردم در یک محل به طور دسته جمعی کشته می شوند.

  2. Ramin :گفت

    از وبلاگ شما خوششم اومد و ممنونم که مقاله بنده را گذاشتید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s