انفجار مين جان دامدار عرب را گرفت

 

 

بیش از سی سال از شروع جنگ هشت ساله ایران وعراق وبیش از بیست ودو سال از توقف آن می گذرد اما همچنان مردم عرب عربستان(خوزستان) از تبعات آن جنگ خانمانسوز و اثرات منفی آن رنج می برند خانه های تخریب شده و نخلستانهای سوخته و باتلاقهای عظیمی که بطور کامل به نابودی کشانده شدند،رودخانه های آلوده و صدها هزار مین جنگی مدفون شده توسط دو طرف جنگ مردم این خطه را به ستوه در آورده است. مینهایی که نظام مرکزی تهران برای پاک سازی و در آوردن انها از اتحادیه اروپا بیش از هشتاد ملیون دولار اخاذی کرده است. مواد ومینهای بجای مانده از دوران جنگ همچنان بزرگترین خطری است که جان کشاورزان و دامداران عرب عربستان(خوزستان) را بطور جدی تهدید میکنند.گزارش زیر توسط خبرگزاری حکومتی فارس منتشر شده است که فریاد جنوب بدون هیچگونه دخل وتصرف آنرا در زیر منتشر می کند،باشد تا کهنه پرستانی که از انساندوستی و دادگستری کی خسروان فارس صحبت می کنند وبجز عرب ستیزی ودگر ستیزی پیشه ایی ندارند ماهیت ویرانگر و خرابکارانه  خود را بیشتر بشناسند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز به نقل از روابط عمومي دادگستري دشت آزادگان، حميد عساكره اظهار داشت:‌ فردي به نام «ح.دحيمي» ساكن روستاي ام الدبس از توابع شهرستان دشت آزادگان، هنگام چراي گوسفندان خود در نزديكي پادگان مشداغ، بر اثر انفجار ميني كه زير بوته‌ها پنهان بود، كشته شد.

رئيس دادگستري دشت آزادگان در ادامه خاطرنشان كرد: نامبرده پس از اعزام به بيمارستان گلستان اهواز، بر اثر شدت جراحات وارده فوت كرد.

عساكره ضمن هشدار به شهروندان درباره رعايت احتياط در تردد به مناطق جنگي و عملياتي، از مسئولان امر درخواست كرد نسبت به پاكسازي اين مناطق به منظور حفظ جان هموطنان تسريع به عمل آورند.

اين مسئول تصريح كرد:‌ دشت آزادگان سالانه شاهد كشته شدن تعدادي از هموطنان بر اثر انفجار در مناطق آلوده به مين است.

منطقه مرزي چذابه در شهرستان دشت آزادگان در جريان جنگ تحميلي چند بار صحنه درگيري شديد رزمندگان اسلام و متجاوزان بعثي عراق بوده است.

تاكنون بيش از 100 هزار هكتار از اراضي آلوده به مين در مناطق مرزي دشت آزادگان، خرمشهر، آبادان، شوش، فكه و منطقه عمومي شلمچه و پاسگاه زيد پاكسازي شده است.

در طول دو دهه پس از پايان جنگ تحميلي تعدادي از شهروندان ساكن در مناطق مرزي خوزستان بر اثر برخورد با مين و مواد انفجاري نيز به شهادت رسيدند.

بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، قرار بود عمليات پاكسازي مناطق آلوده به مين تا سال 1389در مناطق مرزي خوزستان پايان يابد، اما تاكنون پاكسازي 100 درصد محقق نشده است.

About SAM.susa

SAM.susa
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

1 Response to انفجار مين جان دامدار عرب را گرفت

  1. Lakisha says:

    No more s***. All posts of this qulatiy from now on

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s